Fjalë Kyçe

Mjegull e vranësira, ky është moti për nesër dhe pasnesër në Kosovë

Mjegull e vranësira, ky është moti për nesër dhe pasnesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se situatë pothuajse e ngjashme meteorologjike do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë ditëve vijuese.

Sipas IHMK-së, në mëngjes nëpër ultësira parashihet mjegull e radiacionit, ndërsa gjatë ditës parashihet mot kryesisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

May be an image of map and text