Fjalë Kyçe

Nesër na pret mot me diell, këto janë temperaturat

Nesër na pret mot me diell, këto janë temperaturat

Nesër do të mbajë mot kryesisht me diell.

Sipas Institutit Hiderometerologjik të Kosovës vranësira parashihet të ketë rreth relievit malor. Ndërsa në mëngjes dhe gjatë natës do të ketë ngrica, ndërsa në shumë vende do të ketë mjegull.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -6 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.