Fjalë Kyçe

Ja çfarë moti do të mbizotërojë sot

Ja çfarë moti do të mbizotërojë sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë celsius.

Shtypja atmosferike do të vazhdojë të shënojë vlera të rritura mbi normalen.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi, por në pjesën perëndimore dhe veriperëndimore do të ketë masa edhe nga juglindja me shpejtësi 1-5m/s./Gazeta Alo/