Fjalë Kyçe

Këto janë temperaturat që do të mbizotërojnë nesër

Këto janë temperaturat që do të mbizotërojnë nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se gjatë ditës së nesërme në vendin tonë do të jetë mot i nxehtë.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka bërë të ditur se nesër vendi ynë do vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur atmosferikë.

Sipas IHMK-së, në këto kushte meteorologjike do të mbajë mot i qetë dhe stabil.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius.

Do të fryjë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugperëndimit dhe veriperëndimit.

Më poshtë ju sjellim tabelën me temperaturat minimale dhe maksimale për ditën e nesërme në qytetet kryesore të vendit.