Fjalë Kyçe

Ky do të jetë moti për ditën e diel

Ky do të jetë moti për ditën e diel

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nesër do të mbajë mot i ndryshueshëm por pa reshje.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.