Fjalë Kyçe

Ky është moti për ditën e sotme

Ky është moti për ditën e sotme

Në mëngjes, do të jetë mot shumë i ftohtë dhe me mjegull.

Temperatura më e ulët është -5 deri në 3 dhe më e larta nga 12 në 16 gradë Celsius.

Në Kosovë të mërkurën dhe të enjten do të mbajë mot i ngrohtë. Kryesisht me diell në mëngjes dhe pasdite, kurse pas mesditës, mesatarisht me re.

Të enjten, më së shumti me diell. Të premten do të mbajë mot kryesisht me re dhe më i freskët me shi, e në male me borë.