Fjalë Kyçe

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, kurse vranësirat në pjesën e dytë të ditës, vende-vende do të shoqërohen me reshje shiu.

Sipas parashkimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës reshje më të theksuara të shiut do të ketë në perëndim dhe jugperëndim të vendit.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.