Fjalë Kyçe

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e vikendit

Ky është parashikimi i motit për dy ditët e vikendit

Në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat në pjesën e dytë të ditës parashihen që vende-vende të shoqërohen me reshje shiu.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius”.

“Shtypja atmosferike do të shënoj rënie, nën vlerat e normales. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-11m/s”, thuhet në komunikatën IHMK-së./Gazeta Alo/