Fjalë Kyçe

Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

Ky është parashikimi i motit për sot dhe nesër

Sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat më të theksuara do të jenë rrëzë maleve.

Sipas institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet ndjeshëm parashihet të rriten, duke shënuar vlerat ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes e lehtë deri mesatare.