Fjalë Kyçe

Ky është parashikimi i motit për vikend

Ky është parashikimi i motit për vikend

Gjatë dy ditëve të vikendit do të mbaj mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në pjesën perëndimore priten riga të izoluara shiu, ndërsa pjesa më e madhe e territorit mbetet nën ndikimin e vranësirave kalimtare.

Minimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-14 gradë Celsius./Gazeta Alo/