Fjalë Kyçe

Moti nesër, me vranësira dhe shi

Moti nesër, me vranësira dhe shi

Dita e diele do të karakterizohet me mot me vranësira të shpërndara dhe intervale me diell.

Sipas IHMK-së, në pjesën veriperëndimore parashihet të bie shi në orët e hershme të ditës.

Temperatura minimale parashihet të lëvizë ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga jugperëndimi dhe verilindja e lehtë deri mesatare.