Fjalë Kyçe

Moti nesër në Kosovë

Moti nesër në Kosovë

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Mëngjesi do të jetë relativisht i ftohtë dhe me ngrica.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -5 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i juglindjes”, thuhet në komunikatën e Institutit Hdrometeorologjik të Kosovës.