Fjalë Kyçe

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

Vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ngritur atmosferik.

Në këto kushte do të mbajë mot me diell dhe vranësira të ndërrueshme.

Vranësirat gjatë ditë së enjte parashihen të shoqërohen me reshje shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje.