Fjalë Kyçe

Moti për dy ditët në vijim 

Moti për dy ditët në vijim 

Dy ditët e ardhshme do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nëpër ultësira parashihet të formohet mjegull e dobët, kryesisht në orët e para të ditës.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i lindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6m/s.