Fjalë Kyçe

Moti për gjatë ditës së sotme

Moti për gjatë ditës së sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot i vranët, me intervale me diell dhe relativisht i ngrohtë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga juglindja me shpejtësi 1-5m