Fjalë Kyçe

Moti për sot, në këtë qytet do të jetë më nxehtë

Moti për sot, në këtë qytet do të jetë më nxehtë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë s ka njoftuar se në  fundjavë  do të  mbajë  mot me vranë sira të  shpë rndara dhe i qetë .

Sipas IHMK-së , nuk parashihen reshje të asnjë forme për gjatë këtyre dy ditëve të vikendit, shkruan Gazeta Alo.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes./Gazeta Alo/