Fjalë Kyçe

Moti sot, ja sa do të arrijnë temperaturat

Moti sot, ja sa do të arrijnë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius. S

htypja atmosferike do të vazhdoj të mbetet mbi vlerat e normales.

Do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-8m/s./Gazeta Alo/