Fjalë Kyçe

Moti sot, ndryshojnë temperaturat

Moti sot, ndryshojnë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales.

Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell, shkruan Gazeta Alo.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes./Gazeta Alo/