Fjalë Kyçe

Moti sot, priten reshje shiu e bore

Një front i ftohtë do të kalojë mbi vendin tonë që nga dita e sotme, duke sjellë masa të ftohta ajrore nga veriu i kontinentit, që do të rezultojnë me mot më të ftohtë edhe gjatë ditëve tjera të javës.

Sot priten mundësi për reshje të dobëta shiu e në vise malore edhe borë. Do të mbajë mot i ftohtë dhe me erë, kryesisht vranët ndërkaq pasdite dhe më mbrëmje do të ketë reshje të dobëta shiu.

Temperatura maksimale gjatë ditës së sotme do të arrijnë deri në 10 gradë celsius, ndërkaq minimalja e ditës do të jetë -2.