Fjalë Kyçe

Nesër me shi e me borë , këto janë temperaturat

Nesër me shi e me borë , këto janë temperaturat

Nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu dhe bore.

Këtë e ka bërë të ditur Instituti Hiderometerologjik i Kosovës përmes një njoftimi në Facebook.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen ndërmjet 3-4 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7m/s.”, thuhet në njoftim.