Fjalë Kyçe

Nesër temperaturat deri -8 gradë

Nesër temperaturat deri -8 gradë

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas Institutit Hideromtereroligjik të Kosovës, vranësirat vende-vende mund të sjellin fjolla të dobëta bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2deri -1 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.