Fjalë Kyçe

Bien temperaturat, nga nesër fillojnë reshjet e borës

Bien temperaturat, nga nesër fillojnë reshjet e borës

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj në një prononcim për Telegrafin, ka konfirmuar se do të ketë rënie të temperaturave dhe se ditën e nesërme do të bie borë.

Tahirsylaj po ashtu ka bërë të ditur se sonte do të ketë erë të fortë.

Ndryshe, Komuna e Prishtinës përmes një njoftimi publik ka njoftuar se i ka të kontraktuara kompanitë për mirëmbajtjen e rrugëve urbane e rurale, të cilat do të jenë në terren me të gjitha kapacitetet e tyre.

Në njoftim thuhet se ato do të kujdesen që rrugët të pastrohen dhe të jenë të kalueshme, në rast të reshjeve të borës dhe nga ngricat që vijnë si pasojë e temperaturave të ulëta.

Komuna e Prishtinës po ashtu ka publikuar numrin që mund të thërrasin qytetarët. Qendra e Thirrjeve: 080012233; 080012244.