Fjalë Kyçe

Nga nesër ndryshim i motit

Nga nesër ndryshim i motit

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës ,nesër do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

Reshje të intensitetit mesatar priten vetëm në perëndim dhe veriperëndim të vendit. Shtypja atmosferike mbetet e lartë mbi vlerat e normales.

Në mëngjes pritet të ketë mjegull e cila në disa lokalitete mbetet e qëndrueshme.

Edhe ngrica të dobëta parashihen në shumë zona, kryesisht në rrugë dytësore dhe të pakryposura.

Temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme.