Fjalë Kyçe

Ngriten temperaturat, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Ngriten temperaturat, ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Ky është parashikimi i motit për sot.

Moti mbi vendin tonë pritet të jetë me vranësira dhe intervale me diell. Sot vende-vende priten riga lokale shiu.

Në aspektin termik, temperaturat do të shënojnë rritje deri ditën e enjte, e më pas gradualisht do të zbresin përreth vlerave mesatare.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 10 deri në 13 gradë celsius, ndërsa maksimalet nga 25 deri në 27 gradë celsius.

Do të fryejë erë mesatare nga verilindja 4-9m/s. Indeksi UV: 6.