Fjalë Kyçe

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme.

Prishtina Weather ka njoftuar se gjatë ditë së sotme mot stabil dhe kryesisht me diell do të jetë në Kosovë.

Temperatura maksimale gjatë ditës së sotme pritet të jetë afro 25 gradë Celsius, kurse ajo minimale pritet të jetë 12 gradë Celsius.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 2-8m/s.

Shtypja atmosferike do të shënojë rritje mbi vlera normale.