Fjalë Kyçe

Reshje bore dhe ftohtë nesër në Kosovë

Reshje bore dhe ftohtë nesër në Kosovë

IHMK-ja përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se nesër në Kosovë do të mbajë mot i ftohtë, dhe do të ketë edhe reshje bore.

“Do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore”, thuhet në komunikatë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s.