Fjalë Kyçe

Reshje shiu priten sot në Kosovë

Reshje shiu priten sot në Kosovë

Shqipëria dhe Kosova sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash të cilat do të shtohen gjatë pasdites të cilat do të sjellin rebeshe shiu thuajse në të gjithë territorin e vendin.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 28ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 22ºC në 31ºC.

Era do të fryej në drejtim verior- veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 4 ballë.

Në Kosovë moti do të jetë i kthjellët me alternime vranësirash ku thuajse i gjithë territori do preket nga reshjet e shiut. Temperaturat do të kenë një ulje të ndjeshme ku do sipas zonave variojnë: në zonat malore nga 8ºC deri në 23ºC dhe në zonat e ulëta nga 13ºC në 25ºC.

Në fotot e mëposhtme do të gjeni motin për qytetet kryesore të vendin dhe të botës: