Fjalë Kyçe

Rriten temperaturat, ky është moti për ditën e diel

Rriten temperaturat, ky është moti për ditën e diel

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka treguar për motin që do të mbajë nesër në vendin tonë.

Kësisoj, IHMK ka njoftuar se në vend do të mbajt mot me diell dhe i nxehtë.

Temperaturat maksimale pritet të lëvizin mes 18 e 20 gradë.

Ky është njoftimi i IHMK-së:

Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të rritur, por stabil atmosferik. Në këto kushte do të mbaj mot me diell dhe i nxehtë. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa ,maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-6m/s.