Fjalë Kyçe

Sërish reshje të borës, moti për dy ditët e ardhshme

Sërish reshje të borës, moti për dy ditët e ardhshme

Në vendin tonë gjatë dy dtëve të ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit Hiderometerologjik të Kosovës, të enjten, në orët e vona të natës priten reshje shiu dhe bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -7 deri -5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-7 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7 m/s.”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.