Fjalë Kyçe

Shijojeni këtë të diel, moti sot do të jetë i mirë

Shijojeni këtë të diel, moti sot do të jetë i mirë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius.

30.09 – Shumë ngrohtë, kryesisht kthjellët dhe me diell.
1.10-2.10 – Të martën, ngrohtë, intervale me vransira dhe diell. Ditën e mërkurë, mot i ngrohtë, i kthjellët dhe me diell.
Temperaturat minimale do të luhaten nga 10C deri në 12C, e ato maksimale nga 25C deri në 27C.

Do të fryj erë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga jugperëndimi 1-6m/s.
Shtypja atmosferike gradualisht do të pësojë rënie, e nga mesi i javës së ardhshme do të zbres edhe nën vlera normale.