Fjalë Kyçe

Temperatura të ulëta/ Moti për dy ditët e ardhshme

Temperatura të ulëta/ Moti për dy ditët e ardhshme

Në vendin tonë do të mbajë mot i ftoht, me ngica dhe me mjegull.

Sipas Insttitutit Hideromterologjik të Kosovës,vendi ynë ndodhet nën ndikimin e fushave të fuqishme anticiklonike dhe kjo situatë barike do të kushtëzoj mot relativisht të qetë.

“Mëngjesi do të jetë i ftohët, me ngrica dhe me mjegull. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -8 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-3 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga drejtimi i verilindjes.”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.