Fjalë Kyçe

Nesër priten ndryshime në temperaturat në vend

Nesër priten ndryshime në temperaturat në vend

Të mërkurën do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe kohë pas kohe me reshje shiu dhe bore.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 0-1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-5 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri 5m/s.

 

 

30.01.2019

Temp. Min 0C

Temp. Max 0C

Prishtinë

0

5

Pejë

1

5

Prizren

1

5

Podujevë

0

4

Ferizaj

0

4

Gjilan

0

4

Gjakovë

1

5

Mitrovicë

0

4